Pozývame vás na online konferenciu Prístupne 2023

Konferencia Prístupne 2023

Podarila sa nám malá veľká vec – zorganizovať nultú konferenciu o digitálnej prístupnosti – Prístupne 2023. Uskutoční sa 18. mája 2023 od 10:00 – 12:00 online prostredníctvom aplikácie ZOOM. Dátum 18. máj nie je vybraný náhodne – práve v tento deň je Svetový deň na podporu prístupnosti – Global Accessibility Awareness Day 2023 (GAAD).

Kto sa môže konferencie zúčastniť a pre koho je určená?

Konferencie Prístupne 2023 sa môže zúčastniť každý, kto sa zaregistruje. Primárne je určená správcov webstránok verejnej správy, webových vývojárov a webdizajnérov, študentov v oblasti UX ale prakticky pre každého, kto prichádza do styku s tvorbou a úpravami webstránok alebo je ich správcom.

Logo konferencie Prístupne 2023

Aké témy konferencia prinesie?

Na konferencii sa dozviete najnovšie informácie o slovenskej legislatíve, týkajúcej sa prístupnosti webstránok a mobilných aplikácií pre ľudí so zdravotným postihnutím, pre koho sú informácie o prístupnosti dôležité, prečo prístupnosť potrebuje profesionalitu, aký je stav prístupnosti webstránok vysokých škôl, dozviete sa o osobných skúsenostiach nevidiaceho používateľa s neprístupnými stránkami verejnej správy, aký reálny dopad má sprístupňovanie webu, prečo sa prístupnosť neberie vážne a tiež sa dozviete niečo o prístupnosti webstránok pre nepočujúcich a posunkujúcich. Celý program konferencie Prístupne 2023 aj s anotáciami príspevkov.

Pripojte sa!

Ak sa vás konferencia Prístupne 2023 zaujala a chcete sa jej zúčastniť, nezabudnite sa zaregistrovať – registrácia je otvorená do 17.5.2023. Tešíme sa na vás :). Ak máte akékoľvek pripomienky a návrhy, píšte na konferencia@pristupne.sk.